Nie żyje Rip Torn – aktor znany z serii „Faceci w czerni”

Reklama

czw., 07/11/2019 - 07:23 -- zzz

Rip Torn zmarł 9 lipca w swoim domu w Lakeville w stanie Connecticut. Przyczyna śmierci nie została podana do publicznej wiadomości. Torn urodził się 6 lutego 1931 roku w Temple w Teksasie. Jego aktorska kariera rozpoczęła się w latach 50. ubiegłego roku po przeprowadzce do Los Angeles. Zadebiutował w filmie „Baby Doll” z 1956 roku.

 

 

Jego kariera trwała prawie 70 lat, a przez ten czas aktor wystąpił w około 200 produkcjach. Pojawiał się zarówno w kinie, telewizji, jak i na Broadwayu. W 1984 roku otrzymał nominację do Oscara za drugoplanową rolę w filmie „Cross Creek”, zdobył też nagrodę Emmy za występ w telewizyjnym widowisku „The Larry Sanders Show”. W sumie na przestrzeni lat otrzymał aż 8 nominacji do nagród Emmy.

Występował w takich produkcjach jak: „Słodki ptak młodości”, „Cincinnati Kid”, „Człowiek, który spadł na ziemię” i „W obronie życia”, a także serialach „Columbo”, „The Man from U.N.C.L.E.” i „Doktor Kildare”. Był również znany ze swojej roli w filmach z serii „Faceci w czerni”, gdzie występował obok Willa Smitha, który pożegnał aktora na swoim Instagramie wspólnym zdjęciem okraszonym podpisem „Spoczywaj w pokoju”.

 

 

 

Autor: 
zzz
Źródło: 

filmożercy

video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama