Kinowy hit Star Wars: przebudzenie mocy zarabia 57 milionów dolarów podczas pierwszych seansów

Reklama

wt., 02/09/2016 - 16:53 -- Anonim (niezweryfikowany)

Źródło: https://europe.newsweek.com/star-wars-force-awakens-earns-57-million-thursday-night-screenings-407026

Niektórzy fani filmu zaczęli ustawiać się w kolejce za biletami na pierwsze pokazy Star Wars: przebudzenie mocy z ponad tygodniowym wyprzedzeniem. Tysiące pozostałych zamówiło bilety w przedsprzedaży na weekendowe premierowe pokazy. Ten długo oczekiwany film zdobył miano najlepiej sprzedającego się w przedsprzedaży przez Fantango, podczas której zgarnął ponad 1 milionów dolarów zanim jeszcze pojawił się pokaz przedpremierowy.

W ciągu jednego dnia Przebudzenie mocy już pobiło kolejny rekord. Wytwórnia Walta Disneya oceniła, że film w Stanach i Kanadzie zgarnął 57 milionów dolarów ze sprzedaży biletów na czwartkowe nocne pokazy. Tą sumą z łatwością pokonuje poprzedniego rekordzistę, zajmującego pierwsze miejsce film Harry'ego Pottera i insygnia śmierci: część druga, który zarobił 43,5 miliona podczas debiutu w 2011 roku. Zasługuje to na uznanie, jednak seanse Star Wars rozpoczynają się o 7 wieczorem, podczas gdy te o Harrym Potterze nie zaczynały się przed północą.

Obecnie Harry Potter i insygnia śmierci: część druga zajmują piąte miejsce spośród najlepiej sprzedających się weekendowych premier, a w tym roku Jurassic World zdobył 208,8 miliona i znajduje się na szczycie listy. Podczas premierowej nocy pojawiły się sygnały, że Przebudzenie mocy może być również potencjalnym kandydatem do pobicia weekendowego rekordu.

Najnowszy film „Star Wars” również pojawił się premierowo na różnych międzynarodowych rynkach filmowych i zarobił - poza Ameryką Północną - 72,7 miliona dolarów w ciągu dwóch dni, podnosząc całkowitą sprzedaż do prawie 130 milionów dolarów.

Tłumaczenie: Joanna Krawczyk

Polub Plportal.pl:

Reklama