Dyrektor zarządu Disney+ przypadkowo ujawnia datę premiery Obi-Wan Kenobi

Reklama

wt., 02/08/2022 - 16:58 -- MagdalenaL

 Po 17 latach Ewan McGregor ponownie przywdzieje szaty kultowego już Mistrza Jedi, wyruszając w podróż podczas jego wygnania po Zemście Sithów. Fani przez lata domagali się nowej historii o szalonym pustelniku, aż nadszedł czas, by to marzenie się ziściło. 

Oprócz McGregora, w filmie również wystąpi Hayden Christensen, który ponownie wcieli się w rolę Darth Vadera. Szczegóły nie są wiadome, ale oficjalna grafika koncepcyjna przedstawia pojedynek byłego nauczyciela z uczniem. Prezes wytwórni Lucasfilm określiła to jako „rewanż stulecia”. W walce udział także wezmą Inkwizytorzy, których porażka z rąk Kenobiego zachęci Vadera do konfrontacji ze swoim dawnym mistrzem oraz zemsty. 

Wiele się mówi o premierze tego serialu, lecz jedyną oficjalną wersją jest hasło: wiosna 2022. Plotki od dawna już głosiły, że serial zostanie zaprezentowany w maju, co wpasowałoby się idealnie z Dniem Gwiezdnych Wojen. Zebrane dowody potwierdzają, że maj może być właśnie tym wyczekiwanym miesiącem, gdyż byliśmy świadkami ujawnionej przypadkowo wiadomości z Twittera.

Kierownik Disney+ oznajmia, że maj będzie miesiącem, w którym wydany zostanie serial o Kenobim.

W usuniętym już tweecie przedsiębiorstwo Disney+, a z nim menadżer programowy, Brandon SanGiovanni przypadkowo ujawnił, że Obi-Wan Kenobi trafi na platformę streamingową w maju 2022 roku. (Po wielu latach wyczekiwania, Disney+ pojawi się również w Polsce. Jego data premiery przypada na lato 2022.)

Obraz zawierający tekstOpis wygenerowany automatycznie

Tłum.: „Nasz własny Obi-Wan będzie się z Wami witał na Disney+ w maju 2022 roku.”   

 Źródło: Twitter

 

SanGiovanni wycofał się ze swojego oświadczenia, twierdząc, że odnosił się do nowo ogłoszonego komiksu Marvela Star Wars: Obi- Wan, który także ukaże się w maju. Po usunięciu pierwszego posta oznajmił: „Żeby było jasne, to jest komiks. Złączyłem te dwa tweety i teraz będę się za to wstydził”. Dodał jeszcze, że jest to „niespodzianka”, gdy komiks został oficjalnie ogłoszony.

Obi-Wan Kenobi wyjdzie w maju?

Usunięty tweet stał się wyraźną poszlaką, aby przypuszczać, że serial zadebiutuje w maju, ponieważ ujęte w nim słowa są dość jasne. Kolejne tweety dotyczące komiksu z Obi-Wanem są bez wątpienia klasycznym przykładem ukrycia błędu, jaki popełniono, pospieszając się zbytnio z oficjalnym ogłoszeniem. 

Brandon SanGiovanni zajmuje ważne stanowisko w Disney+, gdzie nadzoruje rozwój filmu, fabułę, oprawę graficzną oraz rozplanowuje metadane dla Originals na platformie. W takim razie dyrektor zapewne wie, kiedy serial zostanie wydany, jako że prawdopodobnie brał udział w jego produkcji. Biorąc pod uwagę, że nie jest on pracownikiem wytwórni Lucasfilm, nie ma powodu, by wierzyć, że SanGiovanni faktycznie odnosił się do powiązanego z serialem komiksem, gdyż jest to komiks, który nie pojawiłby się na Disney+. 

Zamieszanie z udziałem SanGiovanni’ego nie wywołało wielkich nieporozumień, ponieważ fani Gwiezdnych Wojen zdążyli już domyślić się, że serial zostanie wydany najpewniej w maju. Powieść pod tytułem „Brotherhood”, w której głównymi bohaterami są Obi-Wan i Anakin Skywalker ma zostać wydana 10 maja, a nowo ogłoszona miniseria Marvela: Obi-Wan również opublikuje swój pierwszy numer w tym miesiącu. Powiązane ze sobą premiery wskazują, że nie ma mowy o żadnym zbiegu okoliczności.

Kolejnym pytaniem jest, kiedy Disney i Lucasfilm wydadzą oficjalną zapowiedź, oraz czy pojawi się wtedy zwiastun. Załóżmy, że Księga Boby Fetta zakończy swoją emisję w tym tygodniu, zanim pojawią się jakiekolwiek informacje na temat Kenobiego, co daje firmom ogromne możliwości marketingowe. Super Bowl, finałowy mecz o mistrzostwo w futbolu amerykańskim jest zaplanowany na 14 lutego (w czasie środkowoeuropejskim), więc spot telewizyjny o premierze Kenobiego mógłby być idealnym strzałem w dziesiątkę. 

Czas pokaże, czy Obi-Wan Kenobi zadebiutuje w maju 2022 roku na Disney +. Wierzymy jednak, że wszystkie zebrane dowody są jak najbardziej słuszne. Co więcej, jak wynika z najnowszych informacji, hollywoodzki reporter potwierdził, że premiera jest planowana na maj, chociaż nie podzielił się konkretną datą. Cóż, zostaje nam tylko cierpliwie czekać i niech Moc będzie z Wami! 

Autor: 
Autor: Andrew Gilman Tłumacz: Klaudia Bredlak
Polub Plportal.pl:

Reklama