Street art Diego Vicente

Reklama

śr., 03/31/2021 - 13:43 -- MagdalenaL

Piętno sztuki ulicznej, wielokrotnie uznawane za akt wandalizmu, to już przeszłość. 

Udowodniono, że murale miejskie odgrywają ważną rolę jako elementy modernizacji społecznej i rewitalizacji dzielnic. 

Diego Vicente jest multidyscyplinarnym artystą specjalizującym się w street art. Karierę rozpoczął jako ilustrator w Saragossie, następnie przeniósł się do Aragonii, aby rozwinąć swoje studia projektowe i po krótkim pobycie w Anglii, w 2014 roku wrócił do Hiszpanii, by dołączyć do artystycznego kolektywu Boa Mistura. 

Podstawowym celem jego murali jest wspieranie dzielnic, w których będą malowane. Vicente kreuje swoje kolorowe dzieła w celu promowania zrównoważonego rozwoju, kultury, różnorodności i społeczności, która je zamieszkuje.  

Tematy poruszane w jego projektach są bardzo zróżnicowane, ale zawsze są silnie zaangażowane społecznie. Poprzez swoje symboliczne obrazy wysyła wiadomości o głębokim znaczeniu, które widz musi rozszyfrować. 

„Artystycznie staram się połączyć abstrakcję z rzeczywistością, malarstwo z rysunkiem, moją emocjonalną stronę z tą racjonalną. Staram się iść dalej i dalej, aby znaleźć nowy język i nowy odbiór tego samego obrazu. W ten sposób zwykle otrzymuję nieprzewidywalne wyniki, które przeplatają się i współistnieją z tą kontrolowaną częścią każdej pracy. Kompozycje wypełnione znakami i uczuciami, które to widz musi odszyfrować”. 

Kolorowe wzory zdobią fasady, mury i ściany, przypominając nam również o znaczeniu zmieniającej się sztuki. 

 

Autor: 
Carlota Solarat, tłum: Dominika Fijołek
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama