Matematyczna kolorowanka Rafaela Araujo

Reklama

sob., 05/08/2021 - 19:17 -- MagdalenaL

Po wielu prośbach swoich wiernych fanów architekt i ilustrator, Rafael Araujo powraca z wydaniem drugiej książeczki do kolorowania z trochę inną tematyką.

W tym nowym projekcie artysta porzuca swoje dociekania dotyczące matematycznych proporcji występujących w każdym najmniejszym pierwiastku natury, aby wyruszyć w ilustrowaną kosmiczną podróż.

Araujo po raz kolejny łączy sztukę i naukę, żeby pokazać nam cuda wszechświata za pomocą swoich drobiazgowych ilustracji. Kolorowanka pokazuje przeróżne odtworzenia deformacji siatek kosmicznych pod wpływem sił grawitacyjnych, graficzne opisy między wymiarowych portali przedstawionych przez rysunki różnych typów toroidów, zderzeń gwiazd czy pól grawitacyjnych.

Wszystko to zostało opracowane tradycyjnymi metodami: wszystkie ilustracje zostały wykonane ręcznie, przy użyciu tuszu, linijki, kompasu i kątomierza, zgodnie z surowymi zasadami geometrii 2D i 3D, dążąc do uzyskania jak najlepszych proporcji.

Nie mogło być inaczej – w książce znajdą się także ulubione ilustracje autora inspirowane naturą: muszle, motyle, liście itp.

Dzięki kampanii, która rozpocznie się na Kickstarterze, jego obserwatorzy wkrótce będą mogli zdobyć tę nową książkę pełną ilustracji w charakterystycznych stylu renesansowym, za pomocą którego autor pomaga nam odkrywać cuda natury, matematykę i własną kreatywność.

 

Autor: 
Carlota Solarat / tłum. Dominika Fijołek
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama