Marzycielskie fotografie Cristiny Coral

Reklama

śr., 03/31/2021 - 13:37 -- MagdalenaL

Dziś przyjrzymy się trochę działalności  Cristiny Coral, fotografki, która przeszywa nas aż do naskórka. 

Wybierzemy się w podróż do innych czasów, innej epoki, innego świata. Musimy tylko pozbyć się uprzedzeń i dać się ponieść graficznej magii Cristiny Coral, artystki, która wyprowadziła się do Włoch. 

Coral spędziła dzieciństwo w środowisku artystycznym. Uwielbia odkrywać złożone relacje między bohaterami a otoczeniem. Współpracowała z różnymi magazynami i markami. 

Jej prace były wystawiane między innymi w Carla Sozzani Gallery w Mediolanie, Leica Gallery w Mediolanie, w Somerset House London, Milan Base na PhotoVogue Festival 2016 oraz Santa Maria della Scala w Sienie. 

Jej fotografie emanują samotnością, romantyzmem i nostalgią. Dom jej babci, kawiarnia, która przenosi nas prosto do świata Edwarda Hoppera czy zimne motelowe łóżko z zapachem kulek na mole, tworzą idealną oprawę dla każdej z jej scenerii. W centrum wszystkiego zawsze znajduje się kobieca postać z całym swoim światem dookoła. 

Jej konceptualny i minimalistyczny ton sprawia, że poprzez starocie i doskonałe połączenie wrażliwości i piękna, odkrywamy wspomnienia ukryte w korze mózgowej.  

 

Autor: 
Silvia García, tłum: Dominika Fijołek 
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama