Mary Sauer i portrety codzienności

Reklama

sob., 02/06/2021 - 21:48 -- MagdalenaL

Malarstwo figuratywne Mary Sauer cechuje świetna technika i umiejętności. Jej prace są realistyczne i pełne drobnych szczegółów.

Malarka Mary Sauer urodziła się w Greenville w Kentucky w 1986 roku. Jej prace były wystawiane w całych Stanach Zjednoczonych, w tym na kilkanaście razy w samym Nowym Jorku. W 2014 otrzymała stypendium The Elizabeth Greenshields Foundation Grant for traditional figure painting i w tym samym roku zdobyła nagrodę  Director’s Award at the Springville Museum of Art’s annual Spring Salon.

Sztuka Marii ma korzenie w malarstwie XIX wieku, w tym Johna Singera Sargenta,prerafaelitach, francuskich uczonych, a także we współczesnym realistycznym malarstwie akademickim i fotografii mody. Jej strategia to łączenie technik malarstwa XIX-wiecznego z najnowocześniejszymi ideami konceptualnymi, kładzie też nacisk na to, jak prezentujemy się światu psychologicznie.

Wśród jej prac możemy zobaczyć portrety, ale także różne scenerie, zwłaszcza wnętrza domu - kuchnie, łazienki czy pokoje, którym nie brakuje żadnego szczegółu. Dzień po dniu, codzienność i obyczaje artystki, która widzi życie w akwareli i pastelowych kolorach

Galerię obrazów można zobaczyć poniżej.

Tłumaczyła Dominika Fijołek

Autor: 
Astrolábica
Źródło: 

La pintora figurativa estadounidense Mary Sauer retrata lo cotidiano - Cultura Inquieta

Więcej zdjęć: 
Polub Plportal.pl:

Reklama