Scooby- powrót do przeszłości

Reklama

wt., 08/04/2020 - 11:56 -- MagdalenaL

Warner modernizuje dawne paranormalne przygody paczki za pomocą animowanego filmu, który ma premierę w hiszpańskich kinach po tym, jak  nie udało się tego zrobić w marcu w Stanach Zjednoczonych z powodu koronawirusa. 

W nowym filmie animowanym Scooby! występują legendarne postaci ze Scooby-Doo. Mózg wszystkich operacji- Vilma nadal nie wychodzi z szafy, ale mówi czasami po hiszpańsku, a także strofuje toksyczną męskość Błękitnego Sokoła (Mark Wahlberg) i Freda noszącego wokół szyi pomarańczowa apaszkę. Istnieje nawet żart, że Amerykanie wiedzą  więcej o superbohaterach niż o systemach metrycznych.

Rodriguez, aktor portorykańskiego pochodzenia, bohater serialu Jane The Virgin szybko podpisał kontrakt na długometrażowy film, gdzie dzieli obsadę dźwiękową razem z Willem Forte, Jasonem  Isaacs i Amandą Seyfried. "To było coś (obszar łaciński), co oboje chcieliśmy dodać, mieliśmy kilka subtelnych szczegółów, które tylko pomogły", wyjaśnia przez telefon ABC reżyser filmu, Tony Cervone (53), współreżyser animacji Space Jam (1996), produkcji, która połączyła Królika Bugsa i Michaela Jordana dla całego pokolenia dzieci. 

Nie jest to jedyna aktualizacja, którą przeżywają postacie ze studia animacji Hanny-Barbery stworzonego pod koniec lat 60. Odniesienia do osobowości i wynalazków naszych czasów (począwszy od prawniczki Ruth Bader Ginsburg, a skończywszy na Simonie Cowellu oraz aplikacji służącej poderwaniu drugiej połówki przy pomocy radia) pozostawają jasne, iż członkowie zagadkowej spółki żyją w drugim tysiącleciu. "W filmie mają dwadzieścia jeden, dwadzieścia dwa lata. Pokazują, iż są ludźmi współczesnymi, ale także wiernymi sobie"- mówi Cervone, który pracuje dla studia Warner Bros od ponad dwóch dekad. "Dobrą rzeczą w tych postaciach jest to, że są one żywe przez wszystkie pokolenia. Wszyscy oni mają coś własnego: Scooby-Doo, Kudłaty, Velma, Fred, Daphne... Byliśmy wierni ich osobowości i po prostu zaktualizowaliśmy ich środowisko"- informuje. Zdaje on sobie sprawę z odpowiedzialności związanej z daniem publiczności tego czego oczekuje w pracy z oryginalnymi postaciami. "Ale musisz zrobić coś więcej, bez niespodzianek i przemian, wszystko upada i jest płaskie. Trzeba próbować nowych rzeczy, czasami się to udaje, a czasem nie. Mamy obowiązek szanować przeszłość i kreować przyszłość"- dodaje.

Ten „Scooby!” jest także kapsułą do czasów dzieciństwa, przed rozpoczęciem prac ekipy, oraz pochodzenia bohaterów, kiedy rozwiązują oni rzekome paranormalne przypadki. Film ujawnia też pochodzenie imienia Scooby- Doo i jego związek z psem Aleksandra wielkiego- Peritasem. "Jest istotne, aby zobaczyć jak (Kudłaty i Scooby-Doo) uzupełniają się i stają się najlepszymi przyjaciółmi od pierwszej chwili"- kontynuuje reżyser, ponieważ ich późniejsze oddalenie się jest jednym z konfliktów występujących w filmie. "Pokażemy dyskusję i rozdzielenie. To coś innego, ponieważ nie jesteśmy przyzwyczajeni do oglądania ich kłócących się"- rozwija. 

 


Film miał swoją premierę w maju w Stanach Zjednoczonych za pośrednictwem Internetu (sprawy związane z koronawirusem) oraz 15 lipca w hiszpańskich kinach. Tytuł jest skrzyżowaniem postaci Hanny-Barbery z początkiem odległego, kinematograficznego wszechświata opartego na kreacjach ze studia animacji. Dog Wonder (Ken Jeong) i Kapitan Jaskiniowiec (Tracy Morgan) są jednymi z dodatków. "W pewnym momencie mieliśmy tak wiele postaci, iż odwracało to uwagę od głównych bohaterów"- wspomina Cervone oddając się nostalgii.

Autor: 
Tłumaczenie - Daria Matuszak
Zagłosowałeś na opcję 'w górę'.
Polub Plportal.pl:

Reklama