HBO zaczęło pracę nad prequelem do „Gry o tron”

Reklama

sob., 10/10/2020 - 22:08 -- MagdalenaL

Studio HBO przystąpiło do pracy nad długo wyczekiwanym prequelu do serialu „Gra o tron”. Według doniesień mediów, głównym elementem będzie historia dynastii Targaryenów. Studio już rozpoczęło dobór aktorów do serialu, lecz przedstawiciele HBO

Sieć HBO rozpoczęła casting do prequelu serialu „Gra o tron”, wyjaśnia rosyjski portal „The Insider”. Seriał otrzyma tytuł „Dom Drakona” i będzie poświęcony historii domu Targaryenów.

O rozpoczęciu spin-offa „Gry o tron” stało się głośno jeszcze w paździeniku 2019 r. na prezentacji nowego streamingowego serwisu HBO Max. Serial będzie wyreżyserowany na podstawie książki „Ogień i krew” George’a R. R. Martina, autora niezwykłej sagi fantasy „Pieśń lodu i ognia”.

W książce pisarza przedstawiona jest prehistoria wydarzeń, pochodzących z „Pieśni”. Przedstawiona jest w niej również kronika rządu dynastii Targaryenów. Brakuje jednak oficjalnego komunikatu ze studia, na którym wątek Targaryena będzie się koncentrował w filmowej adaptacji.

Wiadomo tylko, że serial opowie historię domu Targaryenów na 300 lat przed wydarzeniami z „Gry o Tron”. Miguel Sapochnik wyreżyseruje pilota i kilka innych odcinków. Będzie również „showrunnerem” obok głównego scenarzysty Ryhana Kondala, zgodnie z prasową zapowiedzią serialu.

Według doniesień, aktualnie HBO prowadzi casting dla aktorek do roli Alicenty Hightower – ambitnej drugiej żony Viserysa I, matki trzech spadkobierców i macochy Rainiry,do roli Rainiry Targaryen – córki króla Viserysa oraz do roli samozwańczej królowej Westeros. Ponadto, jak pisze magazyn „Entertainment Weekly”, w serialu mogą wystąpić inne kluczowe osobistości z książki Martina. Na przykład, sam król Viserys I i przyrodni brat Rainiry - Aegon II Targaryen, który wywołuje wojnę w Westeros, przeciwstawiając się królowi. Źródła twierdzą, że wojna domowa Targaryenów szczegółowo będzie przedstawiona w serialu. Niektórzy fani spekulowali, że prequel może być antologią z różnych momentów w każdym sezonie.

Informacji o tym, kiedy doczekamy się spin-offu, póki co nie ma. Casey Blois, dyrektor programowy HBO,na początku stycznia tego roku ujawnił, że widzowienajszybciej zobaczą serial w 2022 r. Jednak, jak twierdzi„The Insider”, możliwe, że fani będą musieli poczekać jeszcze dłużej, dlatego że praca nad serialem została wstrzymana z powodu pandemii koronawirusa.

Przed rozpoczęciem „Domu Drakona” autor George R. R. Martin pracował wspólnie ze scenarzystką Jane Goldman nad innym prequelem pt. „Długa noc” z aktorką Naomi Uots. Jednak firma zrezygnowała z zapowiadanej serii o pierwszej bitwie ludzi z białymi wędrowcami, dlatego że kierownictwu nie spodobała się pilotażowa seria.Początkowo kanał zwrócił odcinek do rewizji, ale zmodyfikowana wersja również nie odpowiadała przedstawicielom HBO.

 

Martin w wywiadzie z „Entertainment Weekly” odkrył szczegóły nieudanego spin-offu „Gry o tron”. Według jego słów, Weseros składałby się ze 100 królestw, w których zamieszkiwali nie tylko wilkołaki, ale także mamuty. Ród Starków wywodził się od starożytnych ludzi, a klan Kastlerów stacjonował w przyszłym zamku Lannisterów. Oprócz tego, w serialu nie byłoby głównych bohaterów. Zdjęcia pilotażowej serii odbyły się w Północnej Irlandii.

 

Autor: 
Tłum. Natalia Madziąg
Polub Plportal.pl:

Reklama