Tekst piosenki Manizhy na Eurowizję nominowany do nagrody Eurostory Award

Reklama

czw., 04/22/2021 - 21:17 -- MagdalenaL

Jak poinformowała służba prasowa organizatorów nagrody Eurostory Award, tekst piosenki rosyjskiej piosenkarki Manizhy na Eurowizję "Russian Woman" został nominowany do tejże nagrody.

"Już po raz piąty organizowany jest konkurs Eurostory Best Lyrics Award, aby zwrócić uwagę na sztukę pisania piosenek. Nagroda przyznawana jest za najlepszy tekst piosenki przygotowany na tegoroczną edycję konkursu Piosenki Eurowizji" - czytamy w komunikacie prasowym.

W poprzednich latach, jak przypomnieli organizatorzy, nagrody zdobywały Ukraina (2016), Francja (2017,2018) i Włochy (2019). Zwycięzca jest tradycyjnie wybierany poprzez powszechne głosowanie, a także przez profesjonalne jury składające się z ponad 75 dziennikarzy, wydawców, autorów tekstów i byłych uczestników konkursu.

"Nominowani:

Bułgaria — "Growing up is getting old" (VICTORIA),
Włochy — "Zitti e buoni" (Måneskinsion),
Holandia — "Birth of a new age" (Jeangu Macrooy),
Rosja — "Russian woman" (Manizha),
Belgia — "The wrong place" (Hooverphonic)" — czytamy w komunikacie.

Międzynarodowy Konkurs Piosenki Eurowizji, odwołany w 2020 roku z powodu pandemii koronawirusa, odbędzie się w dniach 18-22 maja w centrum kongresowym Ahoy w Rotterdamie. Manizha, rosyjska piosenkarka z Tadżykistanu, wykona swoją piosenkę "Russian Woman".

Autor: 
Tłumaczenie: Paulina Zbieć
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama