Nie żyje Pelle Alsing

Reklama

pon., 12/21/2020 - 22:05 -- MagdalenaL

O śmierci muzyka poinformował Per Gessle, gitarzysta i wokalista Roxette. Perkusista zmarł w wieku 60 lat.

Pelle Alsing grał w pierwotnym składzie zespołu i wystąpił na wszystkich albumach grupy. Zespół nagrał takie przeboje, jak "Listen to Your Heart" czy "It Must Have Been Love". Muzyk współpracował także z wieloma innymi artystami, między innymi z Lisą Nilsson czy grupą Ratata. Nie jest znana oficjalna przyczyna śmierci 60-latka.

Wiadomość o śmierci perkusisty Roxette przekazał fanom w niedzielę wieczorem za pośrednictwem mediów społecznościowych współzałożyciel grupy, Per Gessle. Wokalista i gitarzysta zamieścił wzruszający wpis, w którym wspomina zmarłego przyjaciela.

"Zawsze był tym najzabawniejszym, z największym uśmiechem na twarzy, tym, który wspierał cię najbardziej, gdy miałeś chwile zwątpienia. Będzie go nam bardzo brakowało, o wiele bardziej niż są w stanie to wyrazić słowa. Wyrazy współczucia jego żony, córki, rodziny i przyjaciół " napisał Per Gessle.

Natomiast na facebooku na profilu Roxette możemy przeczytać: "Z nieopisanym smutkiem muszę Was poinformować, że odszedł nasz ukochany Pelle Alsing. Trudno to pojąć. Pelle był nie tylko niesamowitym i pomysłowym perkusistą, pomagającym nam tworzyć brzmienie Roxette od dnia pierwszego, ale był także najlepszym przyjacielem, jakiego można sobie wyobrazić, życzliwym i hojnym człowiekiem z największym sercem, które biło dla wszystkich".

To nie pierwsza tragedia, z którą mierzą się fani zespołu Roxette w ostatnim czasie.  W 2019 roku zmarła Marie Fredriksson,  wokalistka Roxette. Zespół zawiesił działalność, ponieważ artystka musiała poddać się leczeniu guza mózgu. Niestety, przegrała walkę z chorobą.

Autor: 
Karolina Przewoźniak
Polub Plportal.pl:

Reklama