Raper DMX na aparaturze podtrzymującej życie po ataku serca, potwierdza jego prawnik

Reklama

wt., 04/06/2021 - 11:59 -- MagdalenaL

Zdjęcie: John B. Mueller/Wikimedia Commons

Wieloletni nowojorski prawnik rapera DMX-a, Murray Richman, powiedział, że w sobotę wieczorem w szpitalu w White Plains raper był podpięty do aparatury podtrzymującej życie.

,,Miał atak serca. Jest bardzo chory" - powiedział Richman.

Richman powiedział, że nie może potwierdzić doniesień, że DMX, 50, przedawkował narkotyki, i nie był pewien, co spowodowało atak serca.

,,Jestem bardzo smutny z tego powodu, niezwykle smutny. On jest dla mnie jak syn" - powiedział Richman. - ,,Jest po prostu wspaniałą osobą, wspaniałym artystą, wspaniałą istotą ludzką. I tak wiele do zaoferowania, tak wiele do powiedzenia. Nie jest przeciętnym raperem. Osoba wielkiego formatu".

W sobotę wieczorem serwis TMZ.com poinformował, że otrzymał oświadczenie od przedstawiciela DMX-a, którego prawdziwe nazwisko brzmi Earl Simmons, w którym napisano: "Ostatniej nocy Earl 'DMX' Simmons został pospiesznie przewieziony do szpitala po tym, jak zasłabł w domu. W tej chwili pozostaje na oddziale intensywnej terapii w stanie krytycznym. Earl był wojownikiem przez całe swoje życie. Ta sytuacja stanowi kolejną drogę, którą musi pokonać.

,,Rodzina Simmons docenia ogromną ilość serdecznej miłości, zachęty, wsparcia i modlitw za Earla. Earl jest osobą, której życie i muzyka były źródłem inspiracji i siły dla tak wielu ludzi na całym świecie. To pocieszające, że jego fani odwzajemniają tę samą pasję i energię w czasie, gdy jest w potrzebie".

DMX zrobił furorę w muzyce rap w 1998 roku swoim pierwszym studyjnym albumem "It's Dark and Hell is Hot," który zadebiutował jako nr 1 na liście przebojów Billboard 200. Na tym multiplatynowym albumie znajdują się takie hity, jak "Ruff Ryders' Anthem", "Get At Me Dog" i "Stop Being Greedy".

Na koncie rapera znajdują się jeszcze cztery inne albumy, które podbiły listy przebojów, w tym "...And Then There Was X", "Flesh of My Flesh, Blood of My Blood", "The Great Depression" i "Grand Champ". Wydał siedem albumów i zdobył trzy nominacje do nagrody Grammy.

Wraz z karierą muzyczną, DMX utorował sobie drogę jako aktor. W 1998 roku zagrał w filmie "Belly", a kilka lat później pojawił się w filmie "Romeo musi umrzeć" z Jetem Li i zmarłą piosenkarką Aaliyah. DMX i Aaliyah stworzyli wspólnie piosenkę "Come Back in One Piece", która znalazła się na ścieżce dźwiękowej filmu.

Raper wystąpił także w filmach "Mroczna dzielnica" ze Stevenem Seagalem oraz "Od kołyski aż po grób" z Li.

Przez lata DMX walczył z nadużywaniem środków odurzających. W 2019 roku raper odwołał serię koncertów, aby zameldować się w ośrodku rehabilitacyjnym. W poście na Instagramie jego zespół powiedział, że przeprosił za odwołane koncerty i podziękował fanom za ciągłe wsparcie.

W zeszłym roku DMX zmierzył się ze Snoop Doggiem w bitwie Verzuz (amerykańskiej serii webcastów), która przyciągnęła ponad 500 000 widzów.

-----

Pisarze AP: Dave Collins relacjonuje z Hartford, Connecticut, i Jonathan Landrum Jr. relacjonuje z Los Angeles

Autor: 
Dave Collins, Jonathan Landrum Jr., tłum. Magdalena Nowicka
Polub Plportal.pl:

Reklama