Romantyczna historia pachnąca najlepszym włoskim espresso

Reklama

pon., 11/23/2015 - 16:50 -- marianna.ruks

 

„Przed otwarciem baru właściciel czyści dokładnie filtry i przewody ekspresu, sprawdza ciśnienie i zaparza kawę, którą natychmiast wylewa. Następnie przygotowuje filiżankę espresso dla siebie. Pierwsza poranna kawa jest dla baristy. Zawsze. Dopiero potem może podawać ją innym. Massimo Tiberi niedawno przekroczył trzydziestkę, jest właścicielem małego baru na rzymskim Zatybrzu i jeszcze nigdy naprawdę się nie zakochał. Nie cierpi szczególnie z tego powodu, towarzystwa dotrzymują mu stali i wierni klienci, a w smutkach pocieszają go spacery po wspaniałym Rzymie. Wszystko pozostaje pod kontrolą aż do dnia, w którym do baru wkracza zielonooka, piegowata piękność (…)”

Kim jest autor powieści? Diego Galdino (1971) podobnie jak główny bohater mieszka w Rzymie. Wstaje codziennie o piątej rano, aby otworzyć swój bar w centrum miasta, towarzyszyć przybyszom i serwować różnego rodzaju kawy. Jego drugą wielką pasją jest pisanie.

Książka, która polecana jest na okres wypoczynku. Ta lekka, bardzo włoska historia romantyczna ma także wyjątkowego bohatera: Wieczne Miasto. Kto zechce przysiąść się do stolika w barze i skosztować aromatycznego espresso? Przyjrzeć się codziennemu życiu Włochów? Dowiedzieć się, co skrywa wnętrze baristy? Skąd wzięła się Francuzka? O tym wszystkim przeczytamy w książce Diego Galdino „Pierwsza kawa o poranku”.

Danuta Balbus

 

 

Polub Plportal.pl:

Reklama