Stephen King uzasadnia dlaczego JK Rowling nie może pożegnać się z Harry'm Potterem

Reklama

czw., 07/14/2016 - 18:27 -- Anonim (niezweryfikowany)

„Jest świadoma tego, iż istnieją miliony czytelników, którzy kochają tę serię".

Nie jest tajemnicą, iż JK Rowling kocha odtwarzanie magicznego świata Harry'ego Pottera. Tego roku dwie nowe opowieści bazowane na tym świecie będą wprowadzone na rynek; Harry Potter i Zaklęte Dziecko wkrótce pojawi się w brytyjskich teatrach, a Fantastyczne bestie i jak je znaleźć będą dostępne od grudnia w kinach.

W jednym z artykułów zamieszczonym w „New York Timesie" zatytułowanym JK Rowling nie może pożegnać się z Harry'm Potterem, Sara Lyall przyjrzała się licznym powodom, dla których autorka światowego bestsellera nie może poprzestań na Harrym Potterze.

Co ciekawe, Stephen King - autor znany z powieści fantasy oraz horrorów, jak i z obszernej serii Mroczna Wieża, wyjaśnił, dlaczego Rowling nie może zostawić w spokoju Chłopca, Który Przeżył.

„Są dwie sprawy", powiedział w wywiadzie dla "New York Timesa", „Myślę, że ona uwielbia bohaterów Harry'ego Pottera i trudnym jest dla niej odpuścić. Jest świadoma tego, iż istnieją miliony czytelników, którzy kochają tę serię. Pisarze czują odpowiedzialność w stosunku do czytelnika i jest to swego rodzaju wiadomość dla fanów: "Jeśli chcesz więcej, dam Ci więcej'".

Daria Skrzypczak

Polub Plportal.pl:

Reklama