Harry Potter i przeklęte dziecko ukaże się tego lata

Reklama

pt., 02/26/2016 - 23:15 -- Anonim (niezweryfikowany)

Wydaje się, że mimo wszystko poradzono sobie z psikusem.

J.K. Rowling przedstawi na deskach teatru historię na podstawie książki Harry Potter i przeklęte dziecko, część pierwsza i druga”, która ma pojawić się tego lata. Początkowo była zapowiadana jako dwuczęściowa sztuka teatralna, tocząca się dziewiętnaście lat po tym, jak rozstaliśmy się z Harrym w Insygniach Śmierci. Jak na razie niewiele wiadomo, ale w nowej historii Chłopiec, który przeżył jest teraz dorosłym mężczyzną i ojcem maleńkiego Albusa, który musi zmagać się ze swoją pełną napięcia, pogmatwaną historią rodzinną.

Plotki na temat publikacji zaczęły się pod koniec ostatniego miesiąca, kiedy strona The Rowling Library ogłosiła, że przynajmniej dwóch nieujawnionych wydawców walczyło łeb w łeb o prawa do wydania sztuki jako książki. Wydawnictwo Scholastic zostało już wybrane do publikacji. Jego reprezentant, rozmawiając z portalem The Wall Street Journal powiedział, że uruchomienie pierwszego nakładu jest wciąż dopracowywane.

Należy podkreślić, że Rowling napisała scenariusz wspólnie z reżyserem Johnym Tiffanym (Once) i dramatopisarzem Jackiem Thornem (Let the Right One In). Niekoniecznie zamierzano, aby był on kontynuacją siedmioczęściowej serii (chociaż Rowling mówi, że wydarzenia w nim opisane są kanonem).

Oczywiście, data ukazania się książki przypada na 31 lipca, czyli dzień urodzin Harrego i dzień po premierze sztuki w Palace Theatre w Londynie. Wielki powrót Rowling tego roku to nie tylko Harry Potter. Ponadto w listopadzie trafi do kin kolejny film Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Dlatego powiedz: "Accio! Kieszonkowe!".

Tłumaczenie: Joanna Krawczyk

Źródło: https://europe.newsweek.com/harry-potter-and-cursed-child-will-be-published-summer-425165

Polub Plportal.pl:

Reklama