'Ostatnie nieopublikowane opowiadania' F. Scotta Fitzgeralda zostaną wkrótce wydane.

Reklama

śr., 09/14/2016 - 16:36 -- Anonim (niezweryfikowany)

„Ostatnia nieopublikowana kolekcja krótkich opowiadań” pojawi się na rynku kolejnej wiosny. Nieznany dotąd materiał autora Wielkiego Gatsby'ego w przeciągu kilku lat był udostępniany dla fanów w znanych gazetach takich jak The New Yorker łącznie z nową kolekcją I'd Die For You (oraz Inne zapomniane opowiadania), a publikacja została zaplanowana na 11 kwietnia.

 

Zredagowana przez profesor Anne Margaret Daniel z uniwersytetu New School w Nowym Jorku, kolekcja, jak i kolekcje zaakceptowane przez magazyny, a które nigdy nie zostały opublikowane, składają się z opowiadań, które ze względu na swoją kontrowersyjną tematykę i niekonwencjonalny styl nie były akceptowane przez wydawców.

 

Fitzgerald „wolał, aby jego opowiadania pozostały w cieniu, nawet w czasie, kiedy bardzo potrzebował pieniędzy i uwagi” niż pozwolić redaktorom „satanizować” jego opowiadania. „Doświadczysz Fitzgeralda, który przedstawił młode kobiety i mężczyzn mówiących i myślących znacznie więcej niż młode kobiety i mężczyźni wówczas mówili i myśleli, bez cenzury”, oświadczył wydawca Scribner.

 

Tytuł książki I'd Die For You opowiada o pobycie Fizgeralda w górach w Karolinie Północnej, kiedy zdrowie jego i jego żony pogarszało się. Większość opowiadań pochodzi z tamtego okresu, z późnych lat 30, i wszystkie z „charakterystycznym dla autora pięknym, ostrym i zaskakującym językiem; autor zgłębiał tematy znane jak i świeże”.

Fitzgerald zmarł w 1940 roku w wieku 44 lat; przed śmiercią opublikował cztery powieści i pracował nad piątą, pośmiertnie wydaną pod tytułem Ostatni z wielkich.

Autor: Jess Denham

Tłumaczenie: Daria Skrzypczak

Źródło: https://www.independent.co.uk/arts-entertainment/books/news/f-scott-fitzgerald-last-unpublished-stories-set-for-release-next-year-great-gatsby-a7232426.html

Polub Plportal.pl:

Reklama