Książeczka z obrazkami o świecie bez wojen wg Lennona i gołębiu, który przynosi pokój

Reklama

pon., 04/18/2016 - 22:52 -- Anonim (niezweryfikowany)

Charytatywna książeczka z obrazkami ukaże się w sierpniu

John Lennon był zapalonym bojownikiem o pokój na świecie. Jego marzenia o świecie bez wojen, które umieścił w utworze Imagine, teraz ożyją w książeczce dla dzieci tworzonej przez organizację Amnesty International.

Muzyka z Amnesty International wiąże pasja do pracy na rzecz pokoju i ochrony praw człowieka. Te dążenia łączy w sobie nowa książka światowego ruchu praw człowieka, któremu w 1977 roku przyznano Pokojową Nagrodę Nobla.

Ilustracje do tekstu słynnej piosenki Imagine - napisanej przez Johna Lennona w 1971 roku - o świecie bez wojen oraz cierpienia, stworzył Jean Jullien, będący między innymi autorem grafiki pt. Peace for Paris, łączącej w sobie symbol pokoju i wieżę Eiffla. Grafika, po ubiegłorocznych atakach w Paryżu, szybko znalazła swoje miejsce w portalach internetowych i obiegła świat.

Ilustrowana opowieść śledzi misję młodego gołębia, który pragnie szerzyć pokój pomiędzy wszystkimi ptakami. Książka ma za zadanie rozpowszechniać informacje o pracy Amnesty International i zebrać fundusze na cele charytatywne. Część pieniędzy od każdego sprzedanego egzemplarza zostanie przekazana wspomnianej organizacji.

Nicky Parker, odpowiedzialna za projekty wydawnicze dla Amnesty International, twierdzi, że dzięki książeczkom z obrazkami pomagamy dzieciom zrozumieć problemy innych ludzi na całym świecie. „Cenimy ich moc rozwijania empatii oraz dodajemy dzieciom odwagi, by mogły wstawiać się za innymi ludźmi” - tak Parker komentuje przebieg ankiety przeprowadzonej 2 kwietnia w Wielkiej Brytanii, podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Według ankiety połowa rodziców uważa, że książki są najlepszym sposobem na pogłębianie empatii u dziecii młodzieży.

Książeczka z obrazkami o tytule Imagine zostanie wydana w sierpniu 2017 r. nakładem wydawnictwa Frances Lincoln Children’s Books.

Tłumaczenie: Agata Chudziak

Źródło: https://www.rtvslo.si/kultura/knjige/slikanica-z-lennonovim-svetom-brez-vojn-in-golobom-ki-siri-mir/390389

Polub Plportal.pl:

Reklama