TOP 10 ulubionych Pokemonów wybranych przez obcokrajowców!

Reklama

wt., 03/30/2021 - 17:26 -- MagdalenaL

Zdjęcie: Vincent M.A. Janssen/Pexels

Czy odpowiedzi znacznie się różnią od tych w Japonii? TOP 10 ulubionych Pokemonów wybranych przez obcokrajowców! Na trzecim miejscu Blastoise, na drugim Mewtwo!

Pokémony cieszy się dużą popularnością również poza granicami Japonii. Na całym świecie sprzedano ponad 186 milionów egzemplarzy gier (stan na koniec marca 2014 roku). Można śmiało powiedzieć, że Pokémony to ogromny hit, który narodził się w Japonii. Tym razem przyjrzeliśmy się ich popularności wśród obcokrajowców.

IGN Entertainment to globalny serwis informacyjny o grach wideo prowadzony przez Davisa Ziffa, należącego do jednego z największych wydawnictw o tematyce IT na świecie. Jest to ogromna strona, z której co miesiąc korzysta 40 milionów użytkowników z całego świata. W ramach kategorii "WYBÓR CZYTELNIKÓW", poproszono użytkowników o udzielenie odpowiedzi na pytania dotyczące popularności Pokémonów. Następnie uszeregowano wyniki, aby stworzyć ranking "Top 100 Pokémon". 10 najpopularniejszych zostało przedstawionych w filmiku. Podsumowując, jest to ranking najbardziej popularnych Pokémonów wybranych przez obcokrajowców, a jego wyniki przedstawiają się następująco:

TOP 10 najpopularniejszych Pokemonów wybranych przez obcokrajowców:

Miejsce 1 Charizard

Miejsce 2 Mewtwo

Miejsce 3 Blastoise

Miejsce 4 Lugia

Miejsce 5 Dragonite

Miejsce 6    Mew

Miejsce 7 Rayquaza

Miejsce 8 Zapdos

Miejsce 9 Tyranitar

Miejsce 10   Zekrom

Niestety Pikachu nie znalazł się w TOP 10! Wygląda na to, że wszystkie Pokemony plasujące się na najwyższych pozycjach należą do bardzo silnych gatunków.

Film, w którym powyższy ranking został przedstawiony, opublikowano 29 kwietnia 2011 roku. Tego typu rankingów możemy znaleźć bardzo wiele. Jednym z najnowszych jest “TOP 10 najsłodszych Pokemonów”, opublikowany 3 stycznia 2016 r. przez kanał WatchMojo.com. Zgodnie z nim, zdaniem obcokrajowców najsłodszymi Pokemonami są:

TOP 10 najsłodszych Pokemonów:

Miejsce 1 Eevee

Miejsce 2 Pikachu

Miejsce 3 Teddiursa

Miejsce 4 Togepi

Miejsce 5 Mew

Miejsce 6 Squirtle

Miejsce 7 Piplup

Miejsce 8 Skitty

Miejsce 9 Emolga

Miejsce 10 Fennekin

Niestety, Pikachu uplasował się dopiero na drugim miejscu, ale zgodnie z oczekiwaniami na liście znalazło się wiele uroczych i puszystych Pokémonów. Na miejscu 4 jest Togepi, który co prawda jest kolczasty, ale jego zachowanie jest bardzo urocze, co do tego nawet Japończycy są przekonani. Mimo swojej kolczastości jest on bardzo słodkim Pokemonem. Zasługą i dużym osiągnięciem Pokemonów jest to, że takie urocze postaci, stworzone w Japonii, zostały spopularyzowane na całym świecie.

W 1998 roku serial animowany “Pokémon” trafił do Stanów Zjednoczonych, a pokolenie, które dorastało oglądając go, jest już w pełni dorosłe. To pokolenie “pierwszego kontaktu” wydaje się być tymi, którzy nadal kochają japońskie Pokémony. Jako Japończycy bylibyśmy bardzo szczęśliwi, gdyby ich zamiłowanie do tych postaci przeniosło się również na ich dzieci, na następne pokolenie.

 

Autor: 
tłum. Wiktoria Piontek
Polub Plportal.pl:

Reklama