Manga o matematyce!

Reklama

wt., 03/30/2021 - 17:13 -- MagdalenaL

Zdjęcie: Katerina Holmes / Pexels

Dobry wieczór. Nazywam się Noda.

Reklama Y-Mobile z Degawą Tetsurou i Ashidą Mana, która ostatnio często pojawia się w telewizji, z motywami z anime ,,BAKABON" jest bardzo nostalgiczna, prawda?

Więc żeby uczcić jakoś pamięć o tym serialu, kupiłem niedawno mangę, w której postaci z “BAKABONU” wyjaśniają zasady i zadania matematyczne!

A konkretnie to kupiłem ,,Ciekawą lekcję matematyki z Nyaromem” (ニャロメのおもしろ数学教室/nyarome no omoshiro suugakukyoushitsu).

Czytałem ją już, jak byłem dzieckiem i ją uwielbiałem! Była bardzo interesująca!

Odkrycie liczby zero, paradoks Zenona... Jest w niej zawartych wiele historii, których nigdy wcześniej nie słyszałem, a postacie takie jak tata Bakabon czy wujek Rerere opowiadając o nich w przystępny sposób rozwiązują różnego rodzaju zadania.

Dla mnie jest to niezapomniana książka, która sprawiła, że będąc dzieckiem pomyślałem sobie: “Ale matematyka jest ciekawa!”.

Niestety wygląda na to, że jej nakład jest wyczerpany i nie ma dodruków, więc kupiłem używaną kopię z Amazona.

Przekartkowałem ją na szybko i przeczytałem wyrywkowo kilka fragmentów, ale nic się nie zmieniło, dalej jest bardzo ciekawa!

Kiedy ostatnio kupowałem mangę "Hataraku Saibou" (はたらく細胞/Cells at work!), widziałem, że interesują się nią uczniowie szkoły podstawowej, więc mam nadzieję, może skuszą się także na lekturę tej matematycznej mangi.

Autor: 
tłum. Wiktoria Piontek
Polub Plportal.pl:

Reklama