Od Agenta 007 do prywatnego detektywa. Daniel Craig pojawi się w kontynuacji „Na Noże”

Reklama

pt., 04/02/2021 - 11:24 -- MagdalenaL

Zdjęcie: Sciffler/ Pixabay

Wygląda na to, że Daniel Craig został zatrudniony do kolejnej serii filmów po tym, jak zakończył pracę nad postacią Jamesa Bonda.

Craig ma pojawić się w dwóch kolejnych częściach komediokryminału „Na noże”, który swoją premierę miał w 2019 roku. Film ma niedługo pojawić się na popularnej platformie streamingowej Netflix, a umowa między wytwórnią a Netfliksem ma opiewać na wiele milionów dolarów.

W czwartek przedstawiciele Netfliksa poinformowali, że nabyli prawa również do dwóch kolejnych części „Na noże”, na planie których Craig będzie współpracował z reżyserem Rianem Johnsonem.

Jak podają serwisy Variety i Deadline Hollywood, Netflix miał zapłacić między 400 a 450 milionów dolarów za prawa do kolejnych dwóch części „Na noże”. Jeśli to prawda, byłaby to jedna z najdroższych umów w historii platform streamingowych. Choć Netflix nie skomentował tych kwot, jego przedstawiciele stwierdzili, że niektóre newsy podawały nieprawdziwe sumy.

„Na noże” to film opowiadający w stylu Agathy Christie o historii tajemniczego morderstwa. Craig wciela się w rolę Benoita Blanca, beztroskiego prywatnego detektywa. Oprócz znanego z serii o Bondzie aktora, w „Na noże” grają również Jamie Lee Curtis, Chris Evans, Don Johnson, Ana de Armas oraz Christopher Plummer.

„Na noże”, czyli produkcja wytwórni Lionsgate, miała stosunkowo skromny budżet o wartości 40 milionów dolarów. Film na całym świecie zarobił 311 milionów dolarów.

53-letni Daniel Craig czeka na premierę swojego ostatniego występu w roli Jamesa Bonda w filmie „Nie czas umierać”, którego premierę kinową zaplanowano na październik 2021.

Autor: 
Jill Serjeant, Alex Richardson, tłum. Martyna Kawska
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama