Nowa produkcja Taiki Waititi ogłoszona - podobne do Wściekłych psów?

Reklama

pon., 01/11/2021 - 13:50 -- MagdalenaL

Taika Waititi znany z produkcji takich jak "Jojo Rabbit" czy "Thor: Ragnarok" wyjawił, że pracuje przy nowym serialu Reservation Dogs dla stacji FX Networks.

 

Zgodnie z informacjami uzyskanymi przez brytyjski magazyn Dazed&Confused, Waititi stworzył scenariusz we współpracy z rdzennym Amerykaninem pochodzącym z Oklahomy, Sterlingiem Harjo. Jako przyjaciele od wielu lat, Waititi i Harjo połączyli siły, by stworzyć serial komediowy o czterech nastolatkach zamieszanych w przestępczość. Główni bohaterowie (D'Pharaoh Woon-A-Tai, Devery Jacobs, Paulina Alexis i Lane Factor) to rdzenni mieszkańcy Ameryki zamieszkujący rezerwat w Oklahomie.

Wydaje się, że seria ma być nawiązaniem do mistrzowskiego kryminału Quentina Tarantino Reservoir Dogs. Na instagramowym profilu Waititi pojawiło się ujęcie z serialu, na którym czwórka głównych bohaterów idzie w szeregu ubrana w czarne granitury i czarne krawaty. Aktualnie Harjo nadzoruje powstawanie odcinka pilotażowego w mieście Okmulgee w stanie Oklahoma. Każdy odcinek Reservation Dogs ma trwać pół godziny, a całość 8-odcinkowej serii ma ukazać się w 2021.

Autor: 
Magdalena Duch
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama