Jamie Campbell Bower spędzał siedem godzin dziennie na makijażu do postaci Vecny w Stranger Things

Reklama

czw., 07/07/2022 - 17:14 -- MagdalenaL

           Jamie Campbell Bower w Stranger Things (Netflix)

Jamie Campbell Bower spędzał siedem godzin dziennie na nakładaniu makijażu, grając Vecnę w czwartym sezonie Stranger Things.

Hitowy serial science fiction Netflixa zakończył swoją drugą część czwartego sezonu w piątek 1 lipca.

W wywiadzie dla RadioTimes.com charakteryzator Barrie Gower opowiedział o długim procesie upodabniania Bowera do postaci z serialu.

„Wszystkie elementy było wcześniej pomalowane. Wszystko musieliśmy również przymocować na klej” – powiedział. „Musieliśmy połączyć ze sobą każdą kropkę, pomalować to pistoletem natryskowym, sprawić, że wszystko będzie idealnie ze sobą współgrało. Używaliśmy też soczewek – jego soczewek kontaktowych”.

„Za pierwszym razem sam proces trwał około ośmiu i pół godziny, od początku do końca”.

Gdy w końcu udało im się skrócić czas trwania przemiany Bowera w potworną Vecnę, nadal trwało to średnio siedem godzin.

„Myślę, że raz udało nam się skrócić ten proces do sześciu godzin i dwudziestu minut” – powiedział Gower. „To był nasz rekord. Jednak średnio trwało to około siedmiu godzin, tak mi się wydaje. Coś w tym stylu”.

„Właściwie cały proces nakładania charakteryzacji był jak dobrze zaaranżowany taniec. Makijaż nakładaliśmy mu w czwórkę. Każdy musiał być we właściwym miejscu w odpowiednim momencie, tak, jakbyśmy wokół niego tańczyli”.

W innych wiadomościach o serialu fani odkryli niedawno, że zakończenie najnowszego sezonu faktycznie zostało ujawnione przez jednego z członków obsady w 2016 roku.

Twórcy Stranger Things ujawnili ostatnio, że nadchodzący piąty sezon będzie miał miejsce po sporym skoku w czasie.

Fani również zauważyli wiele ukrytych szczegółów w najnowszych odcinkach po wydaniu w zeszłym miesiącu pierwszej części czwartego sezonu.

„To był maraton każdego dnia, ale on był niesamowity” – dodał. „Nigdy nie usłyszeliśmy żadnej skargi od Jamiego”.

Według twórców serialu, Matta i Rossa Duffera, niektóre efekty specjalne były zmienione komputerowo po tym, jak już serial był ogólnie dostępny. To oznaczało, że niektórzy fani mogli zrezygnować w ostatniej chwili z jego obejrzenia, aby później zobaczyć ostateczną wersję.

Gwiazda Stranger Things, David Harbour, powiedział niedawno w nowym wywiadzie dla „The Independent”, że jego koledzy z planu „stąpają po polu minowym”.

Pierwszy odcinek nowego sezonu zawierał ukrytą, emocjonalną niespodziankę dotyczącą osoby serialowej Max, granej przez Sadie Sink oraz jej brata Billy’ego (Dacre Montgomery), który zmarł w sezonie trzecim.

Jednak kiedy niespodzianka zdziwiła nawet samych producentów, przez to, że nie dopatrzyli się oni jednego, istotnego szczegółu dotyczącego osi czasu serialu, przeprosili za swoje przeoczenie.

Aktor Jamie Campbell Bower ujawnił, że gwiazda Millie Bobby Brown rozpłakała się przez niego, ponieważ był „bardzo przerażający”, wcielając się w młodego Henry’ego Creela na planie.

Autor: 
Louis Chilton / Tłumaczenie: Martyna Sobczak
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama