Ceremonia rozdania Oscarów będzie bardziej przypominać film - z maskami i dłuższymi przemówieniami

Reklama

wt., 04/20/2021 - 11:32 -- MagdalenaL

Ceremonia rozdania Oscarów w przyszłym tygodniu będzie wyglądem i klimatem bardziej przypominać film i da zwycięzcom więcej czasu na przemówienia, a maseczki mają odegrać główną rolę - powiedzieli w sobotę producenci gali.

Pandemia koronawirusa i trzech nowych producentów doprowadzili do zmiany tradycyjnej konwencji ceremonii, podczas której najważniejsze światowe wyróżnienia filmowe są wręczane przed widownią składającą się z ponad 4000 gwiazd i liderów branży.

Większa część ceremonii 25 kwietnia odbędzie się w Art Deco Union Station w centrum Los Angeles, gdzie budowana jest teraz scena, i gdzie prezenterzy będą robić coś więcej niż otwieranie koperty z nazwiskiem zwycięzcy.

"To nie będzie przypominało niczego, co było wcześniej", powiedział na konferencji prasowej reżyser Steven Soderbergh, który produkuje show wraz ze Stacey Sher i Jesse Collins.

Soderbergh, który w 2011 roku wyreżyserował film "Epidemia strachu", powiedział, że pandemia "otworzyła możliwość spróbowania czegoś, czego jeszcze nie próbowano".

"Chcemy, aby spektakl miał głos", dodał.

Soderbergh twierdzi, że ceremonia zostanie nakręcona jak film, z prezenterami, w tym Bradem Pittem, Harrisonem Fordem i Halle Berry "grającymi siebie, lub przynajmniej jakąś wersję siebie."

Przemówienia zwycięzców Oscarów były wcześniej ograniczone do około 45 sekund. W tym roku, powiedział Soderbergh, "dajemy im przestrzeń. Zachęciliśmy ich do opowiedzenia historii, a także do powiedzenia czegoś osobistego."

Producenci powiedzieli, że ścisłe testy i protokoły COVID będą na miejscu, a wiele z nich podąża za standardami opracowanymi w zeszłym roku w celu ponownego uruchomienia produkcji filmowej i telewizyjnej.

Twórcy show przeprowadzili również szerokie konsultacje z epidemiologami, którzy pracowali 10 lat temu nad filmem "Epidemia strachu", który w przerażający sposób zapowiadał niszczycielski wpływ wirusa na świat i który w zeszłym roku odnotował wzrost wypożyczeń i streamów.

Zapytany o maski podczas ceremonii, Soderbergh udzielił, jak sam to określił, celowo zagadkowej odpowiedzi.

"Maski będą odgrywać bardzo ważną rolę w tej historii", powiedział. "Ten temat jest centralny dla narracji".

Nominowani, którzy nie będą w stanie udać się do Los Angeles na ceremonię, będą mogli wziąć w niej udział za pośrednictwem satelitarnych połączeń z miejsc na całym świecie, ale nie będzie żadnych wystąpień przez Zoom.

Ceremonia zostanie poprzedzona 90-minutowym pre-show przedstawiającym występy pięciu nominowanych w kategorii najlepsza oryginalna piosenka, które zostały nagrane z wyprzedzeniem na dachu nowego Muzeum Akademii w Los Angeles oraz na Islandii.

Autor: 
Jill Serjeant, tłum. Karolina Schittko
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama