Pięć tysięcy Islandczyków podpisało petycję o bojkot Konkursu Piosenki Eurowizji 2019 w Izraelu

Reklama

Ponad pięć tysięcy Islandczyków w ciągu ostatnich 24 godzin podpisało petycję, aby Islandia zbojkotowała Konkurs Piosenki Eurowizji, który odbędzie się w Izraelu w 2019 roku.

W petycji stwierdza się, że w świetle naruszeń praw człowieka dokonanych przez Izrael wobec narodu palestyńskiego nie można w żaden sposób brać udziału w konkursie glamour, takim jak Eurowizja. Państwo Izrael zamordowało dziesiątki Palestyńczyków, którzy protestują od 30 marca 2018 roku.

Daði Freyr Pétursson i jego zespół Gagnamagnið nie będą ...

Daði Freyr Pétursson i jego zespół Gagnamagnið nie wezmą udziału w przyszłym roku w proteście przeciwko Izraelowi. Eggert Jóhannesson

Muzyk Daði Freyr, który w zeszłym roku zajął drugie miejsce w preliminarzu Islandii, wydał oświadczenie, że nie będzie uczestniczył w konkursie na Islandii w przyszłym roku i ma nadzieję, że inni muzycy podążą za nim. "Nie możemy sobie wyobrazić udziału w zabawie, jaką jest Eurowizja, z czystym sumieniem, podczas gdy izraelskie państwo i ich armia używają tak straszliwej przemocy wobec narodu palestyńskiego".

Autor: 
Z.B.
Źródło: 

icelandmonitor.mbl.is/plportal.pl

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Zaznacz:

Reklama