Tupac, Journey i Pearl Jam zostaną uhonorowani przez organizację Rock And Roll Hall Of Fame

Reklama

Wiosną 2017 roku na liście artystów wyróżnionych przez Rock And Roll Hall Of Fame pojawią się nowi kandydaci: Tupac Shakur, Journey oraz Joan Baez. Są to kolejni artyści, którzy tak jak ELO, Pearl Jam i Yes dołączą do słynnego kanonu muzyki rockowej.

Informacja z ostatniej chwili: w przyszłym roku ukaże się Chic, najnowszy album Nile’a Rodgersa, który również zostanie wyróżniony oraz otrzyma nagrodę Award For Musical Excellence.

W tym roku także fani mogli wziąć udział w procesie głosowania. Oddano 800 głosów, które zostały uwzględnione przez specjalistów od przemysłu muzycznego, historyków muzycznych oraz artystów. Dodatkowo w trakcie ceremonii zostaną wyróżnieni tylko poszczególni artyści z zespołów muzycznych. Na przykład, wkład Steve’a Perriego z grupy Journey zostanie zakwalifikowany. Również założyciele zespołu ELO: Jeff Lynne, Roy Wood, Bev Bevan i Richard Tandy zostaną osobno wyróżnieni w trakcie wydarzenia. Dwóch z pięciu perkusistów Pearl Jam, Matt Cameron i David Krusen, również przejdzie w tym roku eliminację.

Kolejni zasłużeni artyści, czekający na wyróżnienie w kolejnych latach to Kraftwerk, Janet Jackson i Depeche Mode. Ceremonia 2017 Rock and Roll Hall of Fame odbędzie się 7 Kwietnia w Barclay’s Center in Brooklyn. Wydarzenie będzie transmitowane wiosną na HBO.

Tłumaczenie: Klaudia Bochra

Źródło: http://dancingastronaut.com/2016/12/tupac-journey-pearl-jam-among-list-2017-rock-roll-hall-fame-inductees/

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Zaznacz:

Reklama